Wypożyczalnia : Podnośniki

Podnośniki przeznaczone są do przenoszenia osób niepełnosprawnych wymagających ciągłej opieki. Jest to urządzenie, które ułatwia przemieszczanie chorego w czasie zabiegów higienicznych lub medycznych.

Dzięki wysokiej jakości i doskonałej funkcjonalności, stanowi nieocenioną pomoc w codziennej pielęgnacji pacjentów. Solidna konstrukcja podnośnika jak i elastyczne i komfortowe nosidła są gwarancją bezpieczeństwa i wygody zarówno dla chorych jak i opiekunów.

Wśród podnośników dla osób niepełnosprawnych dużym zainteresowaniem cieszą się podnośniki transportowe. Wynika to w głównej mierze z ich praktycznego zastosowania. Można je bowiem wykorzystywać zarówno w warunkach domowych, jak i w szpitalach, zakładach opiekuńczych itd. Podnośnik transportowy to urządzenie o małych gabarytach, nie zajmujące wiele przestrzeni.

Pomaga osobom niepełnosprawnym w zmianie lokalizacji np. przesiąść się na łóżko, na fotel, wejść do wanny. Podnośnik rehabilitacyjny ułatwia także podnoszenie chorego z podłogi w sytuacji upadku. Przydaje się osobom niepełnosprawnym również podczas rehabilitacji. Wyposażony w komfortowe siedzisko, przycisk awaryjny oraz opcję awaryjnego opuszczania jest w pełni bezpiecznym urządzeniem.

Podnośniki znajdują zastosowanie w codziennych czynnościach, ułatwiając opiekę nad osobą niepełnosprawną. Osoba asystująca w przemieszczaniu osoby niepełnosprawnej dzięki użyciu podnośnika jest w stanie wykonać czynności, które dotychczas wymagały dużego wysiłku. Sytuacja taka przynosi obupólne korzyści, zarówno dla osób niepełnosprawnych, które przemieszczane są w sposób komfortowy, a co najważniejsze sposób zapewniający pełne bezpieczeństwo redukując do minimum ryzyko urazu, które istnieje podczas przenoszenia przez osobę asystującą.

Osoba asystująca uzyskuje możliwość w pełni kontrolowanego transferu osoby niepełnosprawnej bez konieczności unoszenie jej osobiście, co odciąża kręgosłup i czyni przemieszczanie osób niepełnosprawnych pracą łatwiejszą, a przede wszystkim lżejszą i bezpieczną.

Przemieszczanie osoby nie będzie już wymagało jej unoszenia, a jedynie odpowiedniego podłożenia siedziska, co wykonuje się w bardzo łatwy sposób i bez nadmiernego wysiłku. Przemieszczanie naszymi podnośnikami odbywa się w wygodnej i bezpiecznej pozycji siedzącej lub półsiedzącej w zależności od sposobu zaczepienia siedziska i potrzeb osoby niepełnosprawnej. Maksymalne obciążenie podnośników transportowych to 120 kg. 

wolontariat
X

Twój koszyk

Close