Wypożyczalnia : Materace p/o

Materace zmiennociśnieniowe, czyli przeciwodleżynowe  to specjalistyczny sprzęt zapobiegający odleżynom. Niezbędny dla osób, które spędzają dużo czasu w pozycji leżącej ze względu na chorobę lub niepełnosprawność.

Materace są wykonane z pianki lub żelu, który dostosowuje się do kształtu ciała, w celu zmniejszenia ciśnienia poprzez zwiększenie powierzchni styku. Materace te są zazwyczaj skonstruowane z kilku mniejszych bloków, na których położone jest ciało, w celu ograniczania ucisku na tkanki.

Powierzchnia materacy terapeutycznych jest wykonana z wielu pasm wypełnionych powietrzem, które jest naprzemiennie napompowywane i odpompowywane, tak aby zmieniać punkty nacisku, a tym samym zmniejszać ryzyko niedotlenienia tkanek. Bardziej zaawansowane materace są wyposażone w elektroniczne czujniki umożliwiające automatyczną regulacje ciśnienia.

Zapobieganie odleżynom i zapewnienie maksymalnego komfortu dla osoby leżącej są jednym z najważniejszych punktów opieki nad osobami chorymi.

Odleżyna  jest to ognisko martwicy przechodzące w owrzodzenie skóry, tkanki podskórnej, a nawet mięśni i kości, przeważnie wtórnie zakażone, które powstaje na skutek długotrwałego ucisku i związanego z tym niedotlenienia tkanek. Odleżyny mogą powstawać również w obrębie błony śluzowej. Odleżyny powstają w miejscach, w których części kostne stykają się z podłożem. Najczęściej powstają w okolicy kości krzyżowej, pośladków, na piętach kostkach. Odleżyny najczęściej występują u chorych obłożnie, tych którzy mają trudności z poruszaniem się w łóżku i nieprzytomnych.

W profilaktyce przydatne są materace przeciwodleżynowe. Najważniejsza jest jednak zmiana pozycji ciała i troskliwa pielęgnacja.

Materac zmiennociśnieniowy, bąbelkowy przeznaczony jest do profilaktyki i wspomagania leczenia odleżyn.

Materac przeciwodleżynowy, dzięki budowie opartej na podzieleniu materaca na komory powietrzne (bąbelki), pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru ciała pacjenta, prawidłową wentylację (natlenienie i odprowadzenie wilgoci) oraz, dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym powietrza, na komfort temperaturowy. Wszystkie te czynniki są decydujące w profilaktyce i leczeniu odleżyn.

Materace zmiennociśnieniowe bąbelkowe nie usuwają wszystkich bezpośrednich przyczyn powstawania odleżyn, ale poprzez cykliczną zmianę punktów podparcia ograniczają czas ich oddziaływania na daną część ciała w takim stopniu, iż nie dochodzi do powstawania odleżyn ani ich rozwojowi.

Główne cechy materaca bąbelkowego, zmiennociśnieniowego:

 • cicha pompa;
 • Pompa z ręczną regulacją ciśnienia w materacu pozwala na jego dostosowanie do wagi użytkownika;
 • Gumowe nasadki na spodzie pompy zapobiegają przenoszeniu wibracji, powstających podczas pracy pompy, na mebel na którym ustawiona jest pracująca pompa;
 • Świetlna wizualizacja pracy pompy (on/of);
 • Komory wypełniane są powietrzem w cyklach co 10 – 12 minut;
 • Maksymalne waga użytkownika do 130 kg;
 • Skuteczność terapeutyczna zestawu do 110 kg;
 • Wykonany z PCV dzięki czemu jest łatwy w utrzymaniu go w czystości;
 • Wyłogi do mocowania materaca o długości 40 cm na końcach materaca;
 • Zawieszki do mocowania pompy na łóżku;
 • Produkt medyczny, atestowany.

Materac ten został zaprojektowany specjalnie, aby zapobiegać tworzeniu się odleżyn oraz ułatwić ich leczenie. Używanie tego materaca pozwala uniknąć uszkodzenia skóry i mięśni spowodowanego nadmiernym uciskiem ciała. Wspomaga przepływ krwi w całym organizmie, usprawnia mikrocyrkulację oraz wymianę substancji odżywczych i tlenu pomiędzy systemem krwionośnym, a komórkami ciała.

Materac pneumatyczny komorowy:

Czas cyklu naśladujący naturalne wzorce snu pozwala uniknąć długiego ucisku tkanki miękkiej. Dwie strefy samodzielnych komór, naprzemiennie napełniają się lub opróżniają powietrze w dwunastominutowym cyklu, dzięki czemu doskonale redystrybuują ciśnienie. System mikrowentylacji umożliwia lepszą cyrkulację powietrza co zmniejsza potliwość skóry. Materac został wyposażony w zawór CPR pozwalający szybko spuścić powietrze w przypadku nagłych sytuacji zagrożenia życia. Materac rurowy to komfort dla użytkownika i skuteczny sposób na zmniejszenie ryzyka powstawania oraz wspomaganie leczenia odleżyn stopnia II.

Istnieje również zakup nowych materacy przeciwodleżynowych w naszym sklepie. Aby zobaczyć ofertę, proszę przejść do zakładki Sklep → produkty p/o ( https://siloe.pl/sklep-produkty-p-o/ )

X

Twój koszyk

Close