fbpx

Stres w dobie pandemii – krótki poradnik

0

Koronawirus, pandemia, epidemia, covid-19, kwarantanna. Te słowa zna teraz prawie każdy z nas. Śledzimy newsy w mediach, rozmawiamy ze znajomymi, patrzymy na puste ulice. A naszym towarzyszem jest stres. Oto kilka rad jak z nim sobie poradzić…albo po prost jak z nim żyć 🙂

Pamiętajmy : stres jest nieprzyjemny ale normalny. Jest naturalną reakcją naszego organizmu na wyzwania i niespodzianki współczesnego świata. Do pewnego poziomu trzeba go po prostu zaakceptować.

Robimy sobie przerwy od mediów i informacji o pandemii. Media często nieco nakręcają atmosferę. Zachowajmy więc rozsądek. Odejdźmy od komputera.

Bierzemy do ręki książkę, szydełko, narzędzia do majsterkowania. W ten sposób nie będziemy skupiać się tylko na epidemii. No i porcja przyjemności nam się należy !

Oddychamy, medytujemy lub po prostu poświęcamy 15 minut na wyłączenie wszystkich myśli i leżenie na dywanie. Nie robimy nic. Przez 15 minut dziennie .

Staramy się ruszać. Choćby w pokoju. Parę skłonów, brzuszków i pompek nie zaszkodzi. A zmęczenie fizyczne nie pozwala stresowi nami rządzić. Ruch jest ważny !

Jeśli czegoś nie wiemy – pytamy osoby pewne, którym ufamy. Ekspertów w danej dziedzinie. Rozum jest naszą bronią wobec stresu .

I najważniejsze – staramy się uśmiechać. Uśmiech leczy !

X

Twój koszyk

Close