Poradnia medycyny paliatywnej

Poradnia medycyny paliatywnej to jeden z rodzajów pomocy oferowanych w ramach opieki paliatywno- hospicyjnej. Opieka w poradni medycyny paliatywnej obejmuje poradę (lekarza, pielęgniarki, psychologa) udzieloną w warunkach ambulatoryjnych- gdy stan zdrowia chorego jest stabilny i daje możliwość samodzielnego przybycia do poradni oraz wizyty domowe- gdy pacjent ma ograniczoną możliwość poruszania się i wymaga porad w domu. 

Porady lub wizyty w domu chorego mogą odbywać się maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Do objęcia pacjenta opieką poradni medycyny paliatywnej potrzebne jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu lub innego specjalisty.

Z naszej Poradni mogą skorzystać osoby, cierpiące na silne bóle, nie potrzebujące jednak intensywnej opieki. Najważniejszymi zadaniami naszej Poradni jest minimalizowanie oraz leczenie bólu, zmniejszenie objawów choroby takich jak brak apetytu czy występowanie duszności, leczenie objawów występujących po radioterapii i chemioterapii, wykonywanie koniecznych badań czy też pomoc psychologiczna. 

 Opieka w poradni odbywa się w formie porad lekarskich, a jeśli jest taka potrzeba również pielęgniarskich i psychologicznych w ambulatorium lub w domu pacjenta. 

  1. Wizyty lekarza odbywają się w zależności od potrzeby,  nie częściej 2x w miesiącu.
  2. Wizyty pielęgniarki odbywają się w zależności od stanu zdrowia pacjenta (w zależności od potrzeby, nie częściej niż 1 x w tygodniu)
  3. Wizyty psychologa odbywają się nie częściej niż 1x w tygodniu;
X

Twój koszyk

Close