Fundacja : Wolontariat

Wolontariusze w opiece paliatywnej są częścią zespołu. Nie wyręczają pracowników hospicjum, ale mają nieoceniony wkład w opiekę nad chorym oraz wsparcie rodziny w tej opiece. Pomoc wolontariuszy ma inną jakość niż opieka profesjonalistów- nie podlega sztywnym procedurom czy choćby ograniczeniom czasowym. Wolontariusze muszą jednak przejść odpowiednie szkolenie- przygotowanie do pomagania w ramach hospicjum domowego. Następnie wolontariusze pracują będąc pod opieką koordynatora wolontariatu. 

Wolontariat niesie za sobą mnóstwo cennych wartości. Bezinteresowna praca pozwala jak żadna inna dotknąć istoty człowieczeństwa, zwrócić uwagę na najsłabszych, dawać siebie innym otrzymując od nich po stokroć więcej, czego żadna materialna miara nie jest w stanie zmierzyć. 

Mając na względzie korzyści, jakie niesie wolontariat- dla wolontariuszy, dla zespołu hospicyjnego czy ogółu społeczeństwa, Fundacja Syloe troszczy się o rozwój wolontariatu przy hospicjum domowym. Prowadzimy rekrutację kandydatów na wolontariuszy, szkolimy oraz dbamy o ich satysfakcję podczas wykonywania zadań wolontaryjnych. 

X

Twój koszyk

Close